Par Sportdirect

SportsDirect ir Lielbritānijas veikalu ķēde, kas dibināta 1984. gadā, kad Maiks Ašlijs izveidoja savu pirmo sporta preču veikalu, kura nosaukums bija Maika Ašlija Sports. Kopš tā laiks šis uzņēmums ir izaudzis līdz kopējai tirgus vērtībai vairāk nekā 3 miljardu Eiro apmērā, un 2014. gadu šis uzņēmums noslēdz ar 2.7 miljardu mārciņu apgrozījumu un 180 miljonu mārciņu peļņu. Šīs veikalu ķēdes pirmie gadi bija lēni un Maiks lēnām pa vienam veidoja veikalus līdz 1992. gadā uzņēmumam bija jau 12 veikalu ķēde, bet 1996. gadā uzņēmumam bija jau vairāk kā 50 veikali. Šie sākuma gadi bija ļoti nestabili, bet uzņēmums turpināja augt un 1999. gadā uzņēmums tika izveidots par akciju sabiedrību, bet 2000. gadā tam jau bija vairāk kā 80 veikalu ķēde. SportsDirect kompānija savu primāro publisko akciju kotāciju veica 2007. gadā un kopš tā laika uzņēmuma akcijas var iegādāties jebkurš, kurš to vēlas un iegūt gan dividendes, gan arī pietiekoši ātru akciju cenas kāpumu. SportsDirect.com uzņēmumam pašlaik ir vairāk kā 470 veikalu ķēde Lielbritānijā un citās Eiropas valstīs, bet kopējais darbinieku skaits uzņēmumā ir līdz pat 24 tūkstošiem un tas jau ir ļoti nopietns skaitlis. Pati kompānija plašākai sabiedrībai ir zināma, kā labākā un lētākā vieta, kur iegādāties lētus sporta apģērbus no tādiem zīmoliem, kā Nike, AirWalk, LonsDale, Dunlop un Slazenger, bet par uzņēmuma darbības principiem un dibinātāju informācija ir ļoti skopa.

SportsDirect uzņēmums ir spējis pārpirkt dažus desmitus uzņēmumu, kas pārsvarā sastāda dažādas veikalu ķēdes, kā arī sporta preču zīmolus un šādi uzņēmums ir spējis nemitīgi augt un attīstīties, kas arī ir atspoguļojies uzņēmuma finanšu rādītājos un akciju cenas palielinājumā. Šis uzņēmums ir viens no lielākajiem Lielbritānijas uzņēmumiem un noteikti, ka tas ir lielākais porta preču tirdzniecības veikals un, protams, jāpiemin ir arī uzņēmuma mājas lapa un ātrā preču piegāde ar ko tad arī tas izceļas, ja salīdzinām to ar citiem līdzīgiem zīmoliem. SportsDirect.com veikalos ir iespējams nopirkt gan sporta preces, gan arī dažādus apavus un drēbes par lētām cenām, un tāpēc arī miljoniem cilvēki katru gadu izvēlas tieši šo veikalu ķēdi nevis citas līdzīgas kompānijas. Un runājot par ārzemēm, tad arī pie mums Latvijā, lai gan šim uzņēmumam nav izveidoti veikali, tomēr cilvēki bieži vien pasūta preces no uzņēmuma mājas lapas, kur tās ir pieejamas salīdzinoši lēti un, ar piegādi dažu dienu laikā, nemaz nav nepieciešams doties uz fizisko veikalu, bet visu var pasūtīt tieši ar interneta palīdzību. Un paskatot uzņēmuma datus, SportsDirect vairāk kā 17% no sava apgrozījuma nāk tieši no internetā pirktajām precēm un šis procents ar katru gadu kāpj, jo cilvēki aizvien vairāk un vairāk izvēlas iegādāties preces tieši internetā nevis doties uz fiziskiem veikali

Kas ir Maiks Ašlijs?

Maiks Ašlijs ir šī zīmola un uzņēmuma dibinātājs un lielākais akcionārs, jo viņam neskatoties uz uzņēmuma milzīgo vērtību vēl jo projām pieder vairāk kā 60% no šīs kompānijas, bet Maiks ir ne tikai kaislīgs biznesmenis bet arī liels futbola cienītājs. Maiks 2007. gadā nopirka Anglijas futbola klubu Newcastle United par aptuveni 133 minjoniem mārciņu un kopš tā laika viņš ir spējis šo klubu pārveidot par naudas printēšanas mašīnu, jo daudzi no kluba faniem iepērkas SportsDirect veikalos, un Ašlijs pārdot visas drēbes, kas saistītas ar šo futbola brendu. Maikam bez sportsdirect pieder arī kapitāla daļas dažādos citos uzņēmumos un viņa kopējā vērtība tiek lēsta vairāk kā 6 miljardu ASV mārciņu apmērā un viņš ierindojas Lielbritānijas bagātāko cilvēku Top 30, kā viens no kautrīgākajiem biznesmeņiem, jo viņš, par spīti savai popularitātei nesniedz intervijas un nevēlas runāt ar presi.

Dalies ar draugiem...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
CLOSE
CLOSE

Login